Русский
Пошук
Акції
Реклама
Банер
Банер
Стрічка новин
ITnews: Новости ИТ
Новости Информационных Технологий. Новости ИТ
ITnews
Головна Ремонт комп'ютерів

Ремонт комп'ютерів

ремонт ремонт ремонт ремонт ремонт ремонт

Ремонт комп'ютерів, на думку багатьох малодосвідчених людей, не представляє собою нічого складного. Дійсно, на перший погляд, це так. По-перше, всі роз'єми, за допомогою яких системний блок з'єднується з периферією, строго індивідуальні, і переплутати, тобто, включити щось не туди, неможливо фізично. По-друге, при відкритті самого системного блоку, виявляється, що тут все так само просто, як і зовні: всі нутрощі комп'ютера прикріпляються до материнської плати, легко і просто.

Проте насправді все набагато складніше. Втручання дилетанта у внутрішності комп'ютера, часто приводить до його поломки. Навіть якщо неспеціаліст прекрасно знається на тому, що до чого підключається в комп'ютері (що сьогодні не рідкість серед користувачів), немає жодної гарантії того, що він зможе зробити все правильно. Щонайменша недбалість при заміні деталей, що вийшли з ладу, може стати для комп'ютера роковою.Оскільки ремонт комп'ютерів вимагає неабияких навиків, яких у користувача все одно немає, то він не в змозі поводитися з деталями комп'ютера досить дбайливо і це приводить до їх передчасного зносу.

Ось короткий аналіз причин несправностей деталей комп'ютерів.

Материнська плата

Материнська плата

Найголовнішим елементом материнської плати є набір управляючих мікросхем (чіпсет), що до недавнього часу складався з двох великих мікросхем, так званий північний і південний міст. З приходом нових материнських плат на чіпсеті NForce - одна велика інтегральна мікросхема. Чіпсет виготовляється і встановлюється на материнській платі по планарній технології, що обмежує можливості його самостійної заміни і ремонту в майстернях. Якщо виникли проблеми з чіпсетом, міняти його просто не доцільно, у всіх інших випадках шанс на відновлення є. Інші причини несправностей материнської плати: груба установка, наслідком якої стають мікротріщини і подряпини (часто викруткою), а також короткі замикання окремих елементів і доріжок плати, на корпус, або із сторонніми предметами.

Мікросхема BIOS має можливість перезапису своєї внутрішньої програми "прошивки". Цим користуються користувачі, скачуючи нові версії на сайті виробника, і за допомогою спеціальних утиліт змінюють вміст BIOS, що проходить не завжди успішно. При неправильній прошивці, плата не пройде процедуру самодіагностики, і відповідно не зможе запуститися. За статистикою це найчастіша проблема непрацюючої материнскої плати.

Блок живлення

Блок живлення

Про те, що живлення комп'ютера має бути стабільним, а не стрибати з розмахом в декілька десятків вольт, а то і взагалі пропадати, і іскрившись мережевим фільтром через поганий контакт, знову з'являтися, розуміють всі. Навіть якщо у такому разі повезе, що не вийде з ладу яка-небудь деталь комп'ютера, нормальна робота системи неможлива. Після кожного неправильного виключення комп'ютера, дані, що знаходяться у цей момент в оперативній пам'яті безповоротно зникають.

Багато неякісних блоків живлення, вироблених невідомими фірмами, часто виходять з ладу через деякий час після активної роботи, у гіршому разі забираючи з собою і деякі компоненти комп'ютера - материнську плату та жорсткий диск. При несправностях блоку живлення материнська плата частенько виявляється підпаленою і навіть з новим робочим блоком працювати відмовляється. Причина виходу із ладу блоків живлення проста - неякісна, наполовину ручна збірка, спрощена схема захисту або її відсутність, і економія на електронних компонентах, що не залишає жодних шансів на довгу безпроблемну роботу комп'ютеру. Якісні, дорогі, блоки живлення знаменитих "брэндів" комп'ютерного світу звичайно ж теж ламаються, але рідше. Звичайна причина цьому - скачки і перепади напруги в мережі.

Кращий вихід - це джерело безперебійного живлення , яке крім стабілізації може зберегти дані при зникненні живлення, і навіть дати деякий додатковий час роботи завдяки вбудованим акумуляторам.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять і процесори летять дуже і дуже рідко. Виною цьому несправності материнської плати (перебої живлення) і спроби розгону системи за допомогою перемичок, діп-перемікачів, налаштувань і перепрошивки bios, спеціального софту і інших оверклокерських методів (оверклокінг - розгін, прискорення системи).

Відеокарти, звукові, мережеві і інші плати

Відео

Відеокарти, звукові, мережеві і інші плати розширень ламаються рідше, оскільки схемотехніка їх простіше, і кількість елементів на них набагато менша. Слабкі місця цих плат - нижня частина з контактами для роз'єму материнської плати, яка страждає від грубого відношення до збірки комп'ютера або через відсутність механічного кріплення до корпусу. Не до кінця вставлена в роз'єм материнскої плати, наприклад відеокарта, після запуску ПК, унаслідок невідповідності контактів може вийти з ладу раз і назавжди забираючи з собою і частину елементів материнської плати. Роз'эм монітора на відеокарті, від частого і неакуратного смикання, також розбовтується, відвалюються "ніжки", втрачається контакт. В результаті - відсутність якого небудь кольору або спотворення зображення на моніторі.

Жорсткий диск

Вінчестер

Накопичувач на магнітних голівках - жорсткий диск (HDD - Hard Disk Drive), також відомий як вінчестер, просто гвинт, найкрихкіший компонент комп'ютера. Одного сильного поштовху жорсткому диску досить, щоб він забув все і назавжди. Голівки пройдут по поверхні і залишать подряпини, у гіршому разі залипання голівок з подальшою втратою інформації, в кращому мікро подряпини і зіпсовані кластери (bad - що значить поганий). Жорсткий диск почне сипатися і довго йому вже не прожити. Механіка завжди була менш надійною, чим електроніка, адже будь-які частини, що рухаються, піддаються тертю і відповідно перевантаженням.

При ремонті комп'ютерів нашими фахівцями виконується:
  • тестування і повна діагностика комп'ютерів
  • виявлення несправностей і їх причин
  • ремонт комп'ютерів
  • заміна несправних деталей, а також модернізація (за бажанням клієнта)
  • повторне тестування всіх складових комп'ютера
  • налаштування всіх компонентів комп'ютерів
  • встановлення і налаштування ПЗ
  • відновлення даних і файлів
  • абонентське обслуговування комп'ютерів

Ми маємо необхідний штат співробітників, досвідченних і компетентних в питаннях надання комп'ютерної допомоги при виникненні несправностей будь-якої складності, і здатних вирішувати будь-які питання зв'язані з ремонтом комп'ютерів.

 

Наша адреса